PŁYTY GRANITOWE

PŁYTY CHODNIKOWE I ELEWACYJNE

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bogatą gamę kolorów oraz wiele możliwości obróbki płyt elewacyjnych i chodnikowych – polerowane promieniowane, szlifowane, zdobią budynek nadając mu niepowtarzalny charakter. Takie elewacje nie wymagają częstej konserwacji.

Płyty elewacyjne oprócz funkcji estetycznych chronią budynek przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznym – deszczem, mrozem działaniem zanieczyszczeń chemicznych. 

Płyty chodnikowe z kamienia to inwestycje na wiele pokoleń, to materiał ceniony za trwałość i odporny na zużycie. Jego naturalne piękno opiera się czasowi.

więcej

STOPNIE I PODESTY

Wytrzymałość, trwałość, łatwość obróbki i efektowny wygląd granitu powodują, że skały te są chętnie stosowane w budownictwie.

Schody granitowe, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, idealnie podkreślają piękno posesji oraz wnętrza budynku. Stopnie i podesty granitowe doskonale komponują się z całą aranżacją i nadają jej wyjątkowy charakter.

Zapewniamy możliwość dostosowania kształtów i wymiarów oraz wersji kolorystycznych do indywidualnych wymagań.

więcej

 

OPORNIKI I PALISADY

Oporniki i palisady to pionowe i poziome elementy zabudowy dające możliwość tworzenia różnorodnych, zamkniętych i otwartych  przestrzeni o różnych szerokościach i wysokościach.

Oporniki i palisady stosowane są jako krawędzie nawierzchni z kostek brukowych, elementy kształtowania schodów, zejść i zjazdów, zabezpieczenia skarp, zboczy i tarasów oraz murów oporowych, rozgraniczeń terenów, np. obszarów ruchu samochodowego i parkingów, placów zabaw, oddzielenia pojedynczych drzew.

więcej

 

 

 

 

 

KRAWĘŻNIKI

Krawężniki i oporniki granitowe są gwarancją estetyki i trwałej konstrukcji.

Ze względu na bardzo dobre parametry techniczne mają  szerokie zastosowanie w budowie i przebudowie dróg oraz autostrad.

Krawężniki granitowe gwarantują wysoką wytrzymałość na uderzenia oraz trwałą izolację wilgociową podbudowy drogi, tym samym przedłużają jej trwałość.

Oferujemy krawężniki oraz oporniki:
- proste,
- łukowe,
- o standardowych rozmiarach, 
- wykonywane na zamówienie. 

więcej

BLATY I PARAPETY

Blaty i parapety z kamienia to najbardziej i najczęściej eksploatowane powierzchnie, które muszą być zarazem bardzo trwałe oraz praktyczne w utrzymaniu. 

Kamień pod blaty przechodzi odrębną selekcję. Otrzymują więc Państwo kamień bez pęknięć, z regularnymi smugami, polerowany. Nasi klienci otrzymują stół, który używany latami nie zmieni swojej struktury i konstrukcji, zapewniając sobie wygodę i komfort na długie lata, rzeczywiście oszczędzając zainwestowane pieniądze.

więcej